Olanda - Senegal, meciul de deschidere al Cupei Mondiale din Qatar. Programul complet
Autor: Florin Răvdan | Publicat pe: 16 iul 2022, 02:59
WhatsApp
Fotografie creată de Riccardo, de la Pexels
Iată programul complet al Campionatului Mondial din Qatar. 

Programul fazei grupelor Cupei Mondiale 2022

Luni, 21 noiembrie:

Senegal - Olanda (Grupa A)

Qatar - Ecuardor (Grupa A)

Anglia - Iran (Grupa B)

G Ad:

Statele Unite ale Americii - Țara Galilor (Grupa B)

Marți, 22 noiembrie:

Argentina - Arabia Saudită (Grupa C)

Mexic - Polonia (Grupa C)

Franța - Australia (Grupa D)

Danemarca - Tunisia (Grupa D)

Miercuri, 23 noiembrie:

Spania - Costa Rica (Grupa E)

Germania - Japonia (Grupa E)

Belgia - Canada (Grupa F)

Maroc - Croația (Grupa F)

Joi, 24 noiembrie:

Brazilia - Serbia (Grupa G)

Elveția - Camerun (Grupa G)

Portugalia - Ghana (Grupa H)

Uruguay - Coreea de Sud (Grupa H)

Vineri, 25 noiembrie:

Qatar - Senegal (Grupa A)

Olanda - Ecuador (Grupa A)

Anglia - Statele Unite ale Americii (Grupa B)

Țara Galilor - Iran (Grupa B)

Sâmbătă, 26 noiembrie:

Argentina - Mexic (Grupa C)

Polonia - Arabia Saudită (Grupa C)

Franța - Danemarca (Grupa D)

Tunisia - Australia (Grupa D)

Duminică, 27 noiembrie:

Spania - Germania (Grupa E)

Japonia - Costa Rica (Grupa E)

Belgia - Maroc (Grupa F)

Croația - Canada (Grupa F)

Luni, 28 noiembrie:

Brazilia - Elveția (Grupa G)

Camerun - Serbia (Grupa G)

Portugalia - Uruguay (Grupa H)

Coreea de Sud - Ghana (Grupa H)

Marți, 29 noiembrie:

Olanda - Qatar (Grupa A)

Ecuardor - Senegal (Grupa A)

Țara Galilor - Anglia (Grupa B)

Iran - Statele Unite ale Americii (Grupa B)

Miercuri, 30 noiembrie:

Polonia - Argentina (Grupa C)

Arabia Saudită - Mexic (Grupa C)

Tunisia - Franța (Grupa D)

Australia - Danemarca

Joi, 1 decembrie:

Japonia - Spania (Grupa E)

Costa Rica - Germania (Grupa E)

Croația - Belgia (Grupa F)

Canada - Maroc (Grupa F)

Vineri, 2 decembrie:

Camerun - Brazilia (Grupa G)

Serbia - Elveția (Grupa G)

Coreea de Sud - Portugalia (Grupa H)

Ghana - Uruguay (Grupa H)

Programul optimilor de finală ale Cupei Mondiale 2022

Sâmbătă, 3 decembrie:

(49) Câștigătoarea Grupei A - Locul doi din Grupa B

(50) Câștigătoarea Grupei C - Locul doi din Grupa D

Duminică, 4 decembrie:

(52) Câștigătoarea Grupei D - Locul doi din Grupa C

(51) Câștigătoarea Grupei B - Locul doi din Grupa A

Luni, 5 noiembrie:

(53) Câștigătoarea Grupei E - Locul doi din Grupa F

(54) Câștigătoarea Grupei G - Locul doi din Grupa H

Marți, 6 decembrie:

(55) Câștigătoarea Grupei F - Locul doi din Grupa E

(56) Câștigătoarea Grupei H - Locul doi din Grupa G

Programul sferturilor de finală ale Cupei Mondiale 2022

Vineri, 9 decembrie:

(58) Câștigătoarea meciului 53 - Câștigătoarea meciului 54

(57) Câștigătoarea meciului 49 - Câștigătoarea meciului 50

Sâmbătă, 10 decembrie:

(60) Câștigătoarea meciului 60 - Câștigătoarea meciului 56

(59) Câștigătoarea meciului 51 - Câștigătoarea meciului 52

Programul semifinalelor Cupei Mondiale 2022

Marți, 13 decembrie:

Câștigătoarea meciului 57 - Câștigătoarea meciului 58

Miercuri, 14 decembrie:

Câștigătoarea meciului 59 - Câștigătoarea meciului 60

Finala mică se va juca sâmbătă, 17 decembrie

Marea finală a competiției din Qatar se va juca duminică, pe 18 decembrie, pe stadionul ”Lusail Iconic”, de la ora României 17:00.

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

WhatsApp
Iti place noua modalitate de votare pe dcnews.ro?
Crossuri parteneri
DCBusiness.ro
DCBusiness.ro
DCMedical.ro
DCMedical.ro
StiriDiaspora.ro
StiriDiaspora.ro
DefenseRomania.ro
DefenseRomania.ro
Spectacola.ro
Spectacola.ro
Astrosens.ro
Astrosens.ro