![Oana Bulai: Ce mi-am asumat în campanie, asta am și făcut Oana Bulai: Ce mi-am asumat în campanie, asta am și făcut](https://media.dcnews.ro/image/202207/w670/oana-bulai-2_22158900.jpg)
"Am încheiat cea de-a treia sesiune parlamentară din acest mandat. Din funcția de parlamentar de Neamț mi-am continuat munca începută la finalul lui 2020. Și în această sesiune am promovat cât mai bine interesele județului nostru. Sesiunea aceasta am pus accentul mai mult pe tineri, cei care sunt prezentul, dar mai ales viitorul nostru.
Ce mi-am asumat în campanie, asta am și făcut! Am pus tinerii în centrul activității mele!
Această primă sesiune din cel de-al doilea an de mandat am încheiat-o într-un mod deosebit, prin tabăra VIITORUL EȘTI TU! 100 de tineri din municipiul Roman au petrecut 6 zile de neuitat la mare, acolo unde au învățat despre cum să își gestioneze timpul, bugetul, cum să își sporească încrederea în sine, dar și mai important, cum să gestioneze relațiile cu ceilalți. Tabăra a fost un real succes!
Politica mea este una a proiectelor în care credem cu adevărat. Eu cred în tinerii noștri, în capacitatea lor de a fi liderii de mâine! Dar, pentru a putea îndeplini acest lucru, au nevoie de sprijinul nostru. Îmi doresc ca fiecare tânăr să își descopere misiunea și să devină eroul propriei povești de succes", precizează deputatul PSD de Neamț.
Vezi și: Oana Bulai, PSD Neamț: Petre Daea este omul potrivit să continue munca începută de Adrian Chesnoiu
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
Citește articolele cu aceleași etichete:
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video