Urmărește emisiunea live
NORVEGIA - ROMÂNIA, Rezultat DEZASTRUOS în Liga Naţiunilor
Rezultat RUȘINOS la Oslo!

NORVEGIA - ROMÂNIA, SCOR FINAL 4-0!

Naționala României este demolată la Oslo! Haaland înscrie al 3-lea gol în minutul 74! Norvegia - România, 4-0!

Norvegia duce scorul la un incredibil 3-0! Haaland marchează din nou în minutul 65!

A început repriza a doua!

La pauză, România este condusă cu 2-0!

Un nou gol pentru Norvegia! Sorloth marchează în minutul 39, 2-0!

Norvegia deschide scorul în minutul 13 prin golul marcat de Haaland! Norvegia - România, 1-0!

A început partida de la Oslo!

---------

Selecţionerul naţionalei de fotbal a României, Mirel Rădoi, a făcut şapte schimbări în echipa de start pentru meciul cu Norvegia, de duminică, din Grupa 1 a Ligii B din Liga Naţiunilor, pe Ullevaal Stadion din Oslo, faţă de partida cu Islanda.

Astfel, au ieşit din formula de start Bălaşa, Camora, Stanciu, Deac, Mitriţă, Maxim şi Alibec, în locul lor intrând Toşca, Bancu, Cicâldău, Marin, Hagi, Puşcaş şi Iancu.

Cei patru care şi-au păstrat locurile sunt Tătăruşanu, Manea, Burcă şi Creţu.

Partida va începe la ora 19! Echipele de start:

Norvegia:

1. Rune Jarstein - 14. Omar Elabdellaoui (căpitan), 6. Stefan Strandberg, 3. Kristoffer Ajer, 2. Birger Meling - 21. Mathias Normann, 15. Sander Berge - 10. Martin Oedegaard, 11. Mohamed Elyounoussi, 23. Erling Braut Haaland - 9. Alexander Soerloth.

Selecţioner: Lars Lagerbaeck.

Rezerve: 12. Andre Hansen, 13. Sondre Rossbach - 4. Leo Oestigard, 5. Sigurd Rosted, 7. Joshua King, 8. Patrick Berg, 16. Jonas Svensson, 17. Martin Linnes, 18. Fredrik Midtsjoe, 19. Markus Henriksen, 20. Jens Petter Hauge, 22. Morten Thorsby.

România:

12. Ciprian Tătăruşanu (căpitan) - 6. Cristian Manea, 15. Andrei Burcă, 3. Alin Toşca, 11. Nicuşor Bancu - 8. Alexandru Cicâldău, 2. Alexandru Creţu, 18. Răzvan Marin - 14. Ianis Hagi, 9. George Puşcaş, 19. Gabriel Iancu.

Selecţioner: Mirel Rădoi.

Rezerve: 1. Florin Niţă, 16. David Lazar - 4. Sergiu Hanca, 5. Mihai Bălaşa, 7. Denis Alibec, 10. Alexandru Maxim, 13. Claudiu Keşeru, 17. Ciprian Deac, 20. Alexandru Mitriţă, 21. Dragoş Grigore, 22, Mario Camora, 23. Nicolae Stanciu.

Arbitru: Ivan Kruzliak; arbitri asistenţi: Tomas Somolani, Branislav Hancko; al patrulea oficial: Filip Glova (toţi din Slovacia) Delegat UEFA: Oleg Harlamov (Estonia), observator UEFA pentru arbitri: Jouni Hyytiae (Finlanda), notează Agerpres.