![](https://media.dcnews.ro/image/201606/w670/ontanu_71797100.jpg)
”Candidez pentru că Sectorul 2 al Capitalei a fost lăsat în paragină. Merg pe stradă și mă roagă oamenii să mă întorc, pentru că actuala administrație și-a bătut joc de locuitorii Sectorului 2 al Capitalei. De la salubrizare, până la investiții, edilii actuali nu au făcut nimic. Când voi reveni la Primarie, primul lucru pe care il propun va fi anularea taxei de habitat, o aberație din punctul meu de vedere. Al doilea lucru va fi să propun continuarea proiectelor de infrastructură lăsate de mine și neterminate de actuala administrație. Pasaje rutiere, reabilitarea școliilor și continuarea anveloparii blocurilor”, a declarat Neculai Onțanu la lansarea candidaturii, conform unui comunicat de presă, citat de Mediafax.
În opinia acestuia, salubrizarea, parcurile și străzile au fost lăsate în paragină de administrația Toader-Popescu, iar singură grijă a actualei conduceri au fost interesele politice.
”Din programul propus în campanie electorală nu au reușit să realizeze nici un procent de 10%. Astfel programul de reabiltari străzi al sec. 2 a demarat timid la sfârșitul anului 2019 cu 6 străzi, aflate în lucru. Sectorul 2 a ajuns să fie primul în România care a început să pună rânduri de bordure supraetajate pe trei rânduri. Este de neânchipuit cum își bat joc d banii încasați din taxe și impozite de la cetățeni. Dar existența lor la conducerea Primăriei nu va mai dura mult. Mai sunt doar 4 luni până la alegeri și timpul trece foarte repede”, a mai spus Neculai Onțanu la lansarea candidaturii.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video