![Mihai Iosif, gluma serii după ce Rapid a egalat Dinamo în minutul 90+1: Mi-a intrat glonțul, dar am pus un leucoplast . Foto Pexels Mihai Iosif, gluma serii după ce Rapid a egalat Dinamo în minutul 90+1: Mi-a intrat glonțul, dar am pus un leucoplast . Foto Pexels](https://media.dcnews.ro/image/202109/w670/gluma_foto_pexels_29078500.jpg)
'A fost dramatism, am egalat spre sfârșit. Altădată, am fost egalați spre sfârșit. Până la urmă, cred că a fost un rezultat echitabil, care mulțumește pe toată lumea. Mi-a intrat glonțul un pic aici, la ureche, dar am pus imediat un leucoplast și am reparat. Nu, echipa n-a intrat relaxată și nu va intra niciodată relaxată. Pur și simplu nu a fost o primă repriză reușită.
Două goluri foarte frumoase, demne de un derby. Îi felicit pe ambii jucători. Până la urmă, au fost niște oameni în tribune. Din etapa viitoare nu va mai fi nimeni, o atmosferă cam sumbră, Bacovia.
Dinamo are un antrenor foarte experimentat, foarte bun, care este cel mai titrat antrenor din istoria Rapidului. A fost frumos, până la urmă. L-am salutat pe domnul Rednic și i-am urat numai bine. Nu aș fi vrea să fim supraevaluați. Sunt foarte realiști, știm ce putem și sper să avem rezultate cât mai bune', a spus Mihai Iosif, antrenorul Rapidului, la finalul partidei.
Dinamo, 10 meciuri fără victorie
Dinamo a ajuns la zece etape fără victorie, dintre care două remize şi opt eşecuri. Rapid are două egaluri (Sepsi OSK şi Dinamo) şi o victorie (cu CFR Cluj) în ultimele trei etape. FC Dinamo Bucureşti - FC Rapid Bucureşti 1-1 (0-0), Stadion Dinamo - Bucureşti.
Au marcat: Gabriel Torje (55), respectiv Nicolae Carnat (90+1). Arbitru: Horaţiu Mircea Feşnic (Cluj-Napoca); arbitri asistenţi: Alexandru Cerei (Cluj-Napoca), Ciprian Florin Danşa (Satu Mare); arbitru de rezervă: Rareş George Vidican (Satu Mare) Observatori: Alexandru Deaconu (Bucureşti) - CCA, Mircea Călin (Bucureşti) - LPF.
Jandarmeria Capitalei cercetează incidentul de la meciul Dinamo-Rapid; două persoane au fost agresate de suporteri ai echipei gazdă
De asemenea, o femeie şi un bărbat au fost agresaţi de fani dinamovişti, sâmbătă seara, în timp ce intenționau să asiste la meciul care se dispută între Dinamo București și Rapid București. Incidentul este cercetat de Jandarmerie.
Direcția Generală de Jandarmi a Municipiului București a transmis că incidentul a avut loc în jurul orei 19.30, pe șoseaua Ștefan cel Mare, din Capitală.
Mai mulți suporteri ai echipei gazdă au agresat două persoane, bărbat și femeie, care intenționau să asiste la meci.
Jandarmii au intervenit pentru aplanarea conflictului.
A fost identificat unul dintre agresori, care a fost dus la secția de poliție, pentru a fi luate măsurile legale ce se impun.
Jandarmii fac verificări pentru identificarea tuturor făpturitorilor implicați în altercație.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video