MIAMI 2015. Serena Williams s-a calificat în sferturi
Autor: Roxana Neagu
Serena Williams, numărul 1 WTA şi principala favorită a turneului de la Miami, s-a calificat în sferturi.

Serena Williams a trecut, fără emoții, de Svetlana Kuzneţova. Numărul 1 WTA a câștigat meciul din optimile turneului de la Miami, contra Svetlanei Kuzneţova, locul 29 WTA, scor 6-2, 6-3. Partida a durat doar 1 ora şi 15 minute.

Serena Williams va juca în sferturi cu învingătoarea din meciul Sabine Lisicki - Sara Errani. Serena Williams, care nu a pierdut nici un set la acest turneu, se poate întâlni cu Simona Halep în semifinale. Înaintea meciului din semifinale de la Indians Wells, Serena Williams s-a retras înaintea meciului cu Simona Halep.