Meci nebun în Cupa Olandei. Nouă goluri într-o repriză - Video
Autor: DCNews Team
Vitesse
Vitesse

Partida din Cupa Olandei dintre Vitesse Arnhem și ADO '20 s-a încheiat cu un scor incredibil, 10-1, nouă dintre cele unsprezece goluri fiind marcate în repriza a doua, între minutele 54 şi 87.

Meciul din Cupa Olandei dintre ocupanta poziției a patra din prima ligă, Vitesse Arnhem, și reprezentanta Ligii a III-a olandeze, ADO '20, avea din start o favorită în cei de la Vitesse. Iar până la pauză totul părea să meargă conform așteptărilor, gazdele conducând cu 2-0. Repriza a doua însă, s-a dovedit a fi una de-a dreptul nebună. Gazdele au marcat opt goluri, în timp ce oaspeții au reușit un gol de onoare.

Toate cele nouă reușite din partea a doua a jocului au fost înscrise la o medie de patru minute. S-au marcat nouă goluri în 35 de minute, între minutele 54 și 87.