LIVETEXT: Simona Halep - Maria Sharapova. Rezultat Beijing
Autor: Ema Apostu
Simona Halep o învinge pe Maria Sharapova. A fost cea de a opta confruntare dintre cele două. Este pentru prima data când românca câștigă.

LIVETEXT:

HALEP - SHARAPOVA (6/2, 6/2)

Setul 2:

Halep - Sharapova 6-2 Simona câștigă și cel de al doilea set.

Halep - Sharapova 5-2 Românca face un nou break și urmează să servească pentru meci.

Halep - Sharapova 4-2 Simona își face serviciul la zero și mai are nevoie de două game-uri pentru a obține prima victorie în fața Mariei Sharapova.

Halep - Sharapova 3-2 Maria își face serviciul la 15 și arată că este în continuare în meci.

Halep - Sharapova 3-1 Românca își consolidează break-ul și se desprinde și în a doua manșă.

Halep - Sharapova 2-1 Simona câștigă din nou fără probleme pe serviciul advers, adjudecându-și game-ul la 15.

Halep - Sharapova 1-1 Românca răspunde impecabil.

Halep - Sharapova 0-1 Rusoaica își făce serviciul în debutul setului secund, în cel mai lung game al meciului.

Setul 1:

Halep - Sharapova 6-2 Simona câștigă primul set.

Halep - Sharapova 5-2 Maria își face în premieră serviciul în acest meci și rămâne în primul set.

Halep - Sharapova 5-1 Românca se afla la un game de câștigarea setului.

Halep - Sharapova 4-1 Simona face un meci senzațional.

Halep - Sharapova 3-1 Românca câștigă la zero game-ul cu numărul patru al partidei.

Halep - Sharapova 2-1 Simona revine în avantaj, după un nou game câștigat pe serviciul advers.

Halep - Sharapova 1-1 Rusoaica revine. Imediat și face re-break-ul.

Halep - Sharapova 1-0 Simona începe senzațional meciul cu un break alb.

A început meciul.

Jucătoarele au ieșit la încălzire.

-------

UPDATE: Partida se va juca începând cu ora 11:15.

Halep nu a învins-o niciodată pe Sharapova, în şapte partide jucate până acum.

Ultima oară, ele s-au întâlnit la finalul lunii august, în turul I al US Open, când rusoaica a câştigat cu scorul de 6-4, 4-6, 6-3.

Înaintea setului decisiv, fostul lider mondial a luat o pauză de aproape 10 minute pentru a merge la baie.

La final, Simona a comentat mișcarea devenită deja o obișnuință pentru jucătoare din Rusia.

Partida va fi LIVETEXT pe DCNEWS.RO după ora 11.