Liga I: Universitatea Craiova - FC Hermannstadt, scor final
Autor: Crişan Andreescu
Universitatea Craiova a terminat la egalitate cu FC Hermannstadt, 1-1 (1-1), sâmbătă seara, pe Stadionul ''Ion Oblemenco'' din Craiova, în etapa a 11-a a Ligii I de fotbal.

Ştefan Blănaru  a deschis scorul pentru  FC Hermannstadt din recentrarea lui Bogdan Rusu, în urma unui corner. Universitatea a egalat în prelungirile primei reprize, prin bosniacul Elvir Koljic (45+2), dintr-un penalty inexistent acordat de arbitru pentru un presupus fault al lui Daniela Tătar la Alexandru Cicâldău.

Sibienii au terminat în zece oameni, după eliminarea lui Lucian Dumitriu (88), jucător intrat pe teren în min. 74. FC Hermannstadt venea după cinci înfrângeri consecutive.

Universitatea este la al doilea egal consecutive.

Universitatea Craiova - FC Hermannstadt 1-1 (1-1), Stadion Ion Oblemenco - Craiova Au marcat: Elvir Koljic (45+2 - penalty), respectiv Ştefan Blănaru (7). Cartonaş roşu: Lucian Dumitriu (FC Hermannstadt, 88). Arbitru: Iulian Călin (Ştefăneşti/Argeş); arbitri asistenţi: Alexandru Cerei (Cluj-Napoca), Gabriel Sabin Stroe (Piteşti); arbitru de rezervă: Cătălin Popa (Piteşti) Observatori: Ioan Onicaş (Zalău) - CCA, Ioan Bogdan (Arad) - LPF