Liga Campionilor: Barcelona - Atletico Madrid, în sferturile de finală - LIVE SCORE
Barcelona și Atletico Madrid se întâlnesc pe Camp Nou în meciul serii din sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

Minutul 90+5: Am văzut un joc ofensiv atractiv şi fanii nu au de ce să fie dezamăgiţi. În meciul de azi, echipa gazdă a jucat mai bine. Gazdele au arătat un joc de echipă bun cu multe pase. Oaspeții au așteptat răbdători în jumătatea lor să recupereze și să lovească pe contraatac.

Minutul 74: Mingea este în fundul plasei! Dani Alves arată tehnica briliantă de a lui şi trimite o centrare frumoasă dintr-un lob până la marginea careului, unde Luis Suarez (Barcelona) reuşeşte să o transforme într-un gol frumos. El trimite mingea cu capul pe centrul porţii şi se alătură listei marcatorilor. Barcelona - Atletico Madrid 2-1

Minutul 63: Finalizare superbă din partea lui Luis Suarez (Barcelona). Dani Alves trimite o pasă decisivă fantastică printre defensiva adversă şi îl găseşte pe Luis Suarez (Barcelona) care reacţionează rapid pentru a prelua mingea în faţa portarului şi trage un şut de la o distanţă apropiată în colţul stâng de sus, modificând scorul. Barcelona - Atletico Madrid 1-1

Minutul 46: A început repriza a doua

Minutul 45: Chiar dacă nu a fost unul dintre performanţele cele mai bune, ambele echipe au avut momente, şi am putea vedea ceva interesant în repriza a doua. Echipa gazdă domină prima repriză, dar oaspeţii cu siguranţă vor încerca să răsturnă situaţia în favoarea lor. Gazdele păstrează mingea cu pase scurte, în timp ce oaspeții așteaptă ca apărarea adversă să se desfacă și să o surprindă pe contraatac.

Minutul 36: Fernando Torres primește al doilea cartonaș galbenșsi este eliminat!

Minutul 25: Gol! Fernando Torres (Atl. Madrid) plasează mingea peste portar! Atletico Madrid Conduce cu 1-0.

Minutul 19: Neymar trimite cu capul, însă pe lângă poartă. Scorul este 0-0.

Minutul 00.00: Meciul a început

Liga Campionilor: Barcelona - Atletico Madrid, în sferturile de finală - LIVE SCORE. Barcelona a câștigat ultimele șase întâlniri dintre cele două echipe, iar ultima victorie a lui Atletico în fața Barcei a fost tot în "sferturile" Ligii, în 2014, când echipa lui Simeone a ajuns până în finală, unde a pierdut în fața Realului.

ECHIPELE DE START:

Barcelona: Ter Stegen - Alba, Mascherano, Piqué, Alves - Rakitic, Sergio, Iniesta - Messi, Neymar, Luis Suárez
Rezerve: Bravo, Arda, Rafinha, Bartra, Munir, Sergi Roberto, Vermaelen

Antrenor: Luis Enrique

Atletico Madrid: Oblak - Juanfran, Lucas, Godin, Filipe - Koke, Gabi, Saul, Carrasco - Griezmann, Torres
Rezerve: Moyà, Gámez, Kranevitter, Augusto, Thomas, Correa, Vietto

Antrenor: Diego Simeone