Liga a II-a. Universitatea Cluj - CS Mioveni, rezultat final. Ploaie de goluri la Cluj
Autor: Andrei Itu
Fotbal
Fotbal
Universitatea Cluj-Napoca și CS Mioveni au încheiat la egalitate, scor 2-2, într-un meci disputat pe Cluj Arena, în cadrul etapei a 12-a din Liga a II-a.

La pauză a condus CS Mioveni, cu scorul de 1-0, golul fiind marcat de Cosereanu. În repriza a doua, Dorin Goga a egalat pentru 'U' Cluj. În minutul 77, Anghelina a dus scorul la 1-2 pentru argeșeni. Tabela de marcaj a fost închisă în minutul 85, scor 2-2 de un gol marcat cu capul de Victor Dican.

Alte rezultate din Liga a II-a, disputate duminică: Ripensia Timișoara 7-2 Daco-Getica București, UTA Arad 1-0 Politehnica Timișoara.

Rezultate: Sâmbătă

SCM Gloria Buzău - ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu 0-0, FC Metaloglobus Bucureşti - CSM Reşiţa 1-0, AFC Dunărea Călăraşi - AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele 3-2, CS Sportul Snagov - CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 3-2, FC Petrolul Ploieşti - CS Concordia Chiajna 3-0, AFK Csikszereda Miercurea Ciuc - Fotbal Club Rapid 1-0,

CS Mioveni ocupă primul loc, cu 27 puncte (13 jocuri), urmată de Turris Oltul Turnu Măgurele, 26 p (13 j), UTA, 23 p (10 j), Metaloglobus, 22 p (13 j), Viitorul Pandurii Târgu Jiu, 21 p (13 j), Petrolul, 21 p (12 j), Gloria Buzău, 20 p (12 j), Rapid, 20 p (11 j), etc.

Ultimul meci al etapei are loc luni: Fotbal Club Argeş - FC Farul Constanţa (Stadion Nicolae Dobrin - Piteşti, 18:00).