Liga 1: Sepsi OSK Sfâîntu Gheorghe - Politehnica Iaşi 3-0
Autor: Crişan Andreescu
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a învins pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (1-0), formaţia Politehnica Iaşi, într-o partidă din cadrul etapei a patra a Ligii I de fotbal, disputată sâmbătă seara.

Gazdele au deschis scorul în prima repriză, prin căpitanul Ousmane Viera (30), iar apoi şi-au majorat avantajul după, prin Ştefan Velev (56). Rezultatul final a fost stabilit în minutul 78 de Yasin Hamed, introdus în teren după pauză de antrenorul Eugen Neagoe.

Graţie acestui succes, Sepsi a acumulat şapte puncte şi a urcat provizoriu pe prima poziţie a clasamentului.

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Politehnica Iaşi 3-0 (1-0), Stadion Municipal Sfântu Gheorghe

Au marcat: Ousmane Viera (30), Ştefan Velev (56), Yasin Hamed (78). Arbitru: Andrei Chivulete (Bucureşti); asistenţi Daniel Mitruţi şi Dragoş Iliescu (ambii Craiova); rezervă: Eduard Ioniţă (Constanţa). Observatori: Nicolae Grigorescu (Timişoara) - CCA, Iuliuss Nemţeanu (Ghermăneşti) - LPF.