![Klaus Iohannis Klaus Iohannis](https://media.dcnews.ro/image/201309/w670/Klaus-Iohannis.jpeg)
Klaus Iohannis a spus că vrea să fie un preşedinte "mediator şi integrator", pentru că în România ultimilor zece ani "a fost prea multă disensiune, au apărut prea multe falii şi acest lucru trebuie să se schimbe".
Klaus Iohannis a adăugat că vine de la Sibiu la Bucureşti pentru a schimba politica în România.
"Am demonstrat în Sibiu că se poate. Se poate face administraţie corectă şi pentru oameni, se poate face administraţie fără corupţie, se pot face proiecte fără gălăgie, fără spectacol, cu seriozitate. Voi demonstra că se poate în toată România', a susţinut Klaus Johannis. Totodată, Johannis a criticat prestaţia guvernului condus de Victor Ponta. "Întreb Guvernul Ponta de ce nu am făcut niciun pas în direcţia Schengen, de ce nu avem nicio reacţie autentică şi serioasă în problema Ucrainei. Sunt vecinii noştri şi noi tăcem. România prosperă, cu toţii ne dorim. Cum să obţinem aşa ceva cu Guvernul Ponta, care toată ziua bună ziua ne povesteşte la televizor într-un fenomen care se numeşte teleguvernare", a afirmat candidatul ACL la prezidenţiale, scrie Turnul Sfatului.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
Citește articolele cu aceleași etichete:
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video