![Foto: Agerpres Foto: Agerpres](https://media.dcnews.ro/image/202404/w670/catalin-cirstoiu_54393100.jpg)
Cătălin Cîrstoiu acuză HotNews că a scos pasaje din conversațiile sale cu pacienții pentru a-l ataca și a-l acuza de incompatibilitate. Totodată, candidatul PSD-PNL pentru Primăria Capitalei afirmă că jurnaliștii lui Tolontan au lansat o amplă "campanie de manipulare și dezinformare" la adresa sa.
"Pentru a înțelege de ce afirm că sunt supus unei masive campanii de manipulare și dezinformare din partea Hotnews, vă prezint din celebra conversație, aparent incriminatorie, un fragment pe care l-au ascuns deliberat.
Acest fragment dovedește exact opusul a ceea ce susținea articolul, în mod mincinos și mârșav. Acel pacient nu doar că nu a fost direcționat la vreo clinică privată pentru consultații, ci exact opusul, a fost trimis la Spitalul Universitar de Urgență București. Am obturat pasajele legate de diagnostic si nume, din motive lesne de înțeles", a scris Cătălin Cîrstoiu într-un mesaj pe pagina sa de Facebook, postând și o fotografie cu pasajele din conversații.
Reacția lui Cătălin Cîrstoiu vine în contextul în care jurnaliștii lui Cătălin Tolontan au publicat mai multe conversații pe care medicul le-ar fi avut cu pacienții, acuzându-l că îi direcționa pe oameni, prin mesaje de la rezidenți, spre o clinică privată în loc să îi trateze la stat, adică la Spitalul Universitar unde activează dr. Cătălin Cîrstoiu.
Reamintim că medicul Cătălin Cîrstoiu, candidatul PSD-PNL pentru Primăria Capitalei, a spus și aseară, la un post TV, că nu se află în nicio stare de incompatibilitate.
"Eu nu sunt în nicio stare de incompatibilitate. La modul real, nu sunt în stare de incompatibilitate. (...) Eu nu am avut nicio relație contractuală, dar nicio relație contractuală remunerată cu o clinică privată și în speță cu Anemona Med”, a declarat candidatul PSD-PNL pentru Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu, miercuri seara. Vezi declarațiile complete AICI.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video