Urmărește emisiunea live

IRINA BEGU - COCO VANDEWEGHE la ROLAND GARROS LIVE SCORE

Autor: Anca Murgoci | Categorie: Sport
Irina Begu s-a calificat în runda a treia a turneului de la Roland Garros, miercuri seara, după ce a învins-o pe Coco Vandeweghe (SUA), cu 6-7 (4), 7-6 (4), 10-8, la capătul unui meci maraton de trei ore și 41 de minute.

Irina Begu (25 ani, 28 WTA), cap de serie numărul 25, își egalează cea mai bună performanță a sa la Openul Franței, reușită anul trecut.

Românca a reușit 4 ași, iar Vandeweghe a avut 10, potrivit statisticii publicate pe site-ul oficial al turneului. Begu a comis 11 duble greșeli, iar americanca a făcut 4. Begu, care a mai avut o minge de meci la scorul de 7-6 în decisiv, a adunat 35 de erori neforțate, față de 55 ale adversarei. Vandeweghe a realizat 50 de lovituri direct câștigătoare, iar Begu a avut 31 de winners.

Begu, care a eliminat a doua americancă la Paris (Vandeweghe — 24 de ani, 43 WTA), după Bethanie Mattek-Sands, va juca în turul al treilea cu germanca Annika Beck, care a dispus cu 4-6, 6-3, 7-5 de Katerina Bondarenko (Ucraina). Begu și Beck (22 ani, 39 WTA) sunt la prima confruntare în circuitul profesionist.

Irina Begu și-a asigurat un cec de 102.000 euro și 130 de puncte WTA. Irina Begu va juca și la dublu, alături de Monica Niculescu.

---

SETUL 3: IRINA BEGU - COCO VANDEWEGHE

10 - 8 Irina Begu A CÂȘTIGAT meciul cu Coco Vandeweghe după un meci care a durat aproape patru ore.

9 - 8 Game pentru sportiva noastră, din nou un game câștigat la 0.

8 - 8  Avem iarăși egalitate. Coco și-a făcut din nou serviciul, iar sportivele nu pot fi departajate după mai bine de trei ore și jumătate de joc.

8 - 7 Irina Begu a încheiat game-ul la 0.

7 - 7 Game pentru jucătoarea din SUA. Avem din nou egal.

7 - 6  Irina Begu revine la conducere și avem 7 - 6.

6 - 6 Game îndelung disputat câștigat de jucătoarea din SUA.  Irina Begu a fost la două puncte de victorie, dar Coco a reuşit să-şi facă serviciul.

6 - 5 Românca se apropie de victorie. Și-a făcut serviciul fără probleme.

5 - 5 Game pentru Irina Begu care evită înfrângerea.

4 - 5  Jucătoarea din SUA câştigă pe serviciul Irinei Begu.

4 - 4  Din nou avem egalitate.

4 - 3 Game la 0 pentru Irina Begu.

3 - 3 Un nou game pentru jucătoarea din SUA.

3 - 2 Irina Begu este mereu cu un pas înainte. A revenit de la 15-40 şi şi-a făcut serviciul.

2 - 2 Egalitate.

2 - 1 Sportiva noastră rămâne la conducere în setul decisiv.

2 - 0 Game Irina Begu!

1 - 0  Irina Begu şi-a făcut serviciul și începe cu bine setul trei.

0 - 0 A începutul setul decisiv cu Irina Begu la serviciu.

SETUL 2: IRINA BEGU - COCO VANDEWEGHE

7 - 6 Egalitate la seturi. Avem set decisiv.

6 - 6 Irina Begu ratează şansa de a închide setul doi. Se va decide tot în tie-break.

6 - 5 Irina Begu va servi pentru câştigarea setului.

5 - 5 Irina Begu revine și dă replică.

4 - 5 Game câștigat de jucătoarea din SUA.

4 -4  Avem din nou egalitate.

4 - 3 Scorul este strâns.

3 - 3  Sportiva noastră egalează scorul cu primul game câştigat pe propriul serviciu.

2 - 3 Game câştigat pe propriul serviciu de jucătoarea din SUA.

2 - 2 Rebreak Vandeweghe!

2 - 1 Game îndelung disputat câștigat de Coco Vandeweghe.

1 - 1 Game luat de Coco Vandeweghe.

1 - 0 Break Irina Begu!

0 - 0 A început setul doi.

SETUL 1: IRINA BEGU - COCO VANDEWEGHE

6 - 7 Coco Vandeweghe a câştigat primul set după ce s-a impus la tie-break cu 7-4.

6 - 6  Primul set se va decide la tie-break.

6 - 5 Game pentru Irina Begu.

5 - 5 Avem egalitate în acest moment. Game la 0 reuşit de Coco Vandeweghe.

5 - 4 Irina Begu a servit pentru câştigarea primului set, dar Vandeweghe a câștigat contra serviciului.

5 - 3 Game câștigat de Vandeweghe după ce Irina Begu a condus cu 30-0.

5 - 2 Irina Begu și-a păstrat avantajul breakului făcut la începutul setului.

4 - 2 Game câștigat la 0 de Coco Vandeweghe.

4 - 1 Game Irina Begu!

3 - 1 Coco Vandeweghe și-a adjudecat primul game din acest set.

3 - 0 Irina Begu este de neoprit.

2 - 0 Românca reușește primul break!

1 - 0 Irina Begu începe cu dreptul.

0 - 0 Meciul începe cu Irina Begu la serviciu.

Irina Begu și Coco Vandeweghe și-au făcut apariția pe teren.

UPDATE 17:50: Meciul dintre Irina Begu și Coco Vandeweghe va începe la 18:10.

------

IRINA BEGU - COCO VANDEWEGHE la ROLAND GARROS LIVE SCORE. Irina Begu va avea o adversară dificilă în turul secund, Coco Vandeweghe (SUA), o jucătoare de 24 de ani, aflată pe locul 43 în lume.

IRINA BEGU - COCO VANDEWEGHE la ROLAND GARROS LIVE SCORE. Irina Begu și Coco Vandeweghe se vor înfrunta în premieră.

IRINA BEGU - COCO VANDEWEGHE la ROLAND GARROS LIVE SCORE. Irina Begu s-a calificat în runda a doua a turneului de la Roland Garros, al doilea de Mare Șlem al anului, luni, după ce a dispus de americanca Bethanie Mattek-Sands cu 5-7, 6-1, 6-3.

IRINA BEGU - COCO VANDEWEGHE la ROLAND GARROS LIVE SCORE. Irina Begu (25 ani, 28 WTA), cap de serie numărul 25 la Openul Franței, a câștigat toate cele cinci meciuri cu Bethanie Mattek-Sands (31 ani, 86 WTA). Cele două s-au întâlnit pentru al doilea an consecutiv la Roland Garros. În prima confruntare, Irina s-a impus cu 6-4, 1-6, 6-2 în sferturi la Linz în 2012, apoi a învins cu 6-2, 6-4 în optimi la Rio anul trecut, a câștigat cu 6-4, 7-6 (6) în primul tur la Roland Garros în 2015 și anul acesta în turul al doilea la Charleston, cu 6-4, 4-6, 6-2.

IRINA BEGU - COCO VANDEWEGHE la ROLAND GARROS LIVE SCORE. Meciul dintre Irina Begu și Coco Vandeweghe începe la ora 18:00 și este transmis în format LIVE SCORE pe WWW.DCNEWS.RO.