IRINA BEGU - Agnieszka Radwanska, în TURUL 3 de la MIAMI 2015, după victoria cu Tereza Smitkova
MIAMI 2015. Românca Irina Begu, locul 35 WTA, s-a calificat în turul 3 de la Miami, după ce a trecut de cehoaica Tereza Smitkova, locul 60 WTA.

MIAMI 2015. Irina Begu a pierdut primul set, dar a reușit să revină și să se impună în trei seturi, scor 5-7, 6-4, 6-4, la capătul a două ore şi 18 minute de joc.

MIAMI 2015. În turul 3 de la Miami, românca va avea un adversar extrem de puternic, pe poloneza Agnieszka Radwanska, locul 8 WTA, care a trecut în turul secund de slovaca Anna Schmiedlova, locul 58 WTA, scor 6-4, 7-5.

MIAMI 2015. Irina Begu este cap de serie numărul 31 la turneul de la Miami, în timp ce Agnieszka Radwanska este a şaptea favorită.

Vezi și: SIMONA HALEP - MIAMI: Traseul locului 3 WTA la următorul turneu Premier Mandatory. Cu cine joacă ceilalți români