Inter, răsturnare de scor cu Fiorentina. Dzeko, 4 goluri în primele 5 meciuri disputate / Video
Inter, răsturnare de scor cu Fiorentina. Dzeko, 4 goluri în primele 5 meciuri disputate / Captură Video Serie A YouTube
Internazionale Milano a învins-o pe Fiorentina, scor 1-3, în etapa a cincea din Serie A, care are loc marți, miercuri și joi.

Deși Inter a fost condusă după 23 de minute, campioana Italiei a revenit în repriza a doua. Matteo Darmian (52') și Edin Dzeko (55') au marcat două goluri în doar trei minute. Scorul final a fost stabilit în minutul 87 de Ivan Perisic, 3-1. De asemenea, Fiorentina a rămas în inferioritate numerică din minutul 78, după ce Gonzalez a fost eliminat. Ionuț Radu a fost rezervă la Inter.

VIDEO. Fiorentina 1-3 Inter

De remarcat este faptul că Edin Dzeko a marcat 4 goluri  în 5 meciuri disputate la Inter în Serie A.

Rezultate, etapa a 5-a

Bologna – Genoa 2-2 (Hickey 49, Arnautovic 85 pen. / Destro 55, Criscito 89 pem.)

Atalanta – Sassuolo 2-1 (Gosens 3, Zappacosta 37 / Berardi 44)

Fiorentina – Inter 1-3 (Sottil 23 / Darmian 52, Dzeko 55, Perisic 87)

Inter Milano a făcut show acasă cu Bologna. Scor de tenis pentru nerazzuri

Inter Milano, cu portarul Ionuţ Radu pe banca de rezerve, a învins sâmbătă seara la scor de tenis, 6-1, pe Bologna, într-un meci care a avut loc pe stadionul Giuseppe Meazza, în etapa a 4-a din Serie A, preluând momentan şefia clasamentului.

Lautaro Martinez (6), Milan Skriniar (30), Nicolo Barella (34), Matias Vecino (54) şi Edin Dzeko (62, 68) au marcat pentru gazde, golul de onoare al oaspeţilor fiind reuşit de Arthur Theate (86).

VIDEO

Spre deosebire de Inter, FC Barcelona este de nerecunoscut fără Messi. Dezamăgire și chin cu Granada, în La Liga

FC Barcelona și Granada au încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul reprezentând epilogul etapei cu numărul 5 din La Liga, desfășurat luni.

Domingos Duarte a înscris, pentru Granada, la 85 de secunde după fluierul de start. Practic, meciul a început de la scorul de 0-1 pe Camp Nou.

Uruguayanul Araujo a fost eroul Barcelonei, fundașul a marcat în minutul 90, cu o lovitură de cap din centrarea lui Gavi, scor final 1-1. Însă jocul Barcelonei, antrenată de Ronald Koeman, a lăsat mult de dorit, formația blaugrana chinuindu-se un meci întreg să egaleze modesta formație Granada.

Între timp, antrenorul rivalei Real Madrid trăieşte o lună de miere la gruparea din capitala Spaniei

Carlo Ancelotti, antrenorul echipei de fotbal Real Madrid, a afirmat luni, că trăieşte o lună de miere la gruparea din capitala Spaniei şi că speră să rămână pe banca tehnică a acesteia cât mai mult timp pe baza rezultatelor pozitive, scrie EFE.

"Acum sunt în luna de miere cu Real Madrid şi sper să rămân aici cât mai mult obţinând rezultate cât mai bune, a spus Ancelotti.