Gaz Metan Mediaş - Universitatea Cluj, scor 2-1, în Liga I
Autor: DCNews Team

Gaz Metan Mediaş a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Universitatea Cluj, într-un meci din etapa a X-a a Ligii I.

Golurile au fost marcate de Bawab, în minutele 23 şi 76, pentru Gaz Metan, respectiv Paulinho, în minutul 90, pentru clujeni.

În minutul 69, fanii echipei Universitatea Cluj au aruncat o fumigenă pe teren, determinând întreruperea pentru scurt timp a jocului. Zece minute mai târziu, mai mulţi suporteri ai grupării oaspete au fost evacuaţi deoarece au aruncat din nou cu fumigene.

Gaz Metan Mediaş: Pleşca - Buzean, Frăsinescu, Markovici (Ciucă '46), Trtovac - Astafei, Tahar, Eric (Negru '77), C. Petre - Bud (Todea '56), Bawab. Antrenor: Cristian Pustai.

Universitatea Cluj: Balauru - Ciupe, Erico, Christou, Lupu - V. Gheorghe, Pătraşcu - Paulinho, V. Dinu (Cleiton '67), Dos Santos (Iancu '84) - Drăghici (Nicola '70). Antrenor: Cristian Dulca.

Cartonaşe galbene: Markovici '21, C. Petre '38 / Ciupe '35, V. Dinu '42, Pătraşcu '44, Lupu '47