Fotbal, Liga I. Scor FINAL al meciului dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - FC Voluntari
Autor: Alexandru Ichim
Fotbal, Liga I. Scor FINAL al meciului dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - FC Voluntari. Foto cu caracter ilustrativ. Sursa: Facebook / Sepsi OSK.
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe și FC Voluntari s-au întâlnit într-un meci din etapa a 20-a a Ligii I de fotbal.

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a încheiat la egalitate cu FC Voluntari, 2-2 (2-0), sâmbătă, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 20-a a Ligii I de fotbal, scrie Agerpres.

Sepsi OSK a condus la pauză cu 2-0, prin golurile marcate de Bogdan Mitrea (5), din lovitură liberă, şi de Boubacar Fofana (32), după o lovitură liberă executată de Eder Gonzalez.

FC Voluntari a reușit egalarea

FC Voluntari a revenit în repriza secundă şi a reuşit egalarea, în urma golurilor înscrise de bulgarul Antoni Ivanov (58), din lovitură liberă, şi de Alexandru Ionuţ Stoica (68), din centrarea lui Ricardinho. Stoica a înscris primul său gol în Liga I.

Oaspeţii au avut şi o bară, prin Stoica (46). Sepsi OSK a pierdut un singur meci din ultimele 11 jucate, înregistrând 4 victorii şi 6 egaluri.

10 partide fără victorie

FC Voluntari a ajuns la 10 partide consecutive în campionat fără victorie, 4 egaluri şi 6 eşecuri.

În tur, Sepsi OSK s-a impus cu scorul de 2-1.