Florin Andone, meci de vis pentru Galatasaray. Românul a făcut spectacol
Autor: Darius Muresan
Toșca, Andone și Pușcaș
Florin Andone a reușit primele goluri pentru Galatasaray. Românul a reușit o dublă în doar 20 de minute, iar Galata s-a impus cu 3-2 în meciul cu Sivasspor.

Falcao nu a fost în lot pentru această partidă, suferind o accidentare la tendonul lui Ahile. Astfel, Florin Andone a profitat de șansa de a se impune în Turcia.

În minutul 22, atacantul român a scăpat pe partea stângă și a șutat puternic din marginea careului, reușind să îl învingă pe portarul advers cu o minge trimisă la vinclu, informează GSP. La 20 de minute distanță, Andone transformă fără emoții o lovitură de la 11 metri. A bătut puternic, pe jos.

Partida s-a încheiat cu scorul de 3-2 pentru Galatasaray Istanbul, formația lui Florin Andone.