![](https://media.dcnews.ro/nxt/dcnews_noimg.png)
Ashleigh Barty, liderul mondial WTA, nu a lăsat niciun ghem în duelul cu Caroline Garcia (6-0, 6-0), în urma căruia Australia a egalat Franţa, 1-1, în finala Fed Cup de la Perth, şi consideră că a reuşit cel mai bun meci din viaţa ei, relatează AFP.
E ceva remarcabil, nu puteam să am un meci mai perfect. Cred că e cel mai bun meci făcut în viaţa mea. Am simţit că am servit foarte bine, am reuşit multe retururi. Dar, cel mai important este că am jucat bine punctele importante. Am vrut foarte mult să mă impun şi am reuşit s-o fac foarte bine azi, a declarat Barty, care a câştigat recent Turneul Campioanelor.
Barty, campioana de la Roland-Garros, va juca duminică cu prima rachetă a Franţei, Kristina Mladenovic, nr. 40 mondial, care în mai 2019 a învins-o la Roma, pe zgură.
Ştiu că are armele pentru a mă bloca, dar ştiu că jucăm pe o altă suprafaţă, într-o perioadă a anului complet diferită şi că eu m-am schimbat şi am evoluat atât ca persoană cât şi ca jucătoare de la acel meci. Kristina se simte mai bine pe zgură, dar acum suntem pe hard, în Australia, a precizat Barty în privinţa confruntării cu Mladenovic.
AGERPRES
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
Citește articolele cu aceleași etichete:
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video