FCSB - Viitorul, rezultat final în Liga 1
Autor: Mihai Ciobanu
FCSB şi Viitorul s-au confruntat în etapa 21 din Liga 1.

FCSB a învins, duminică, cu scorul de 2-0, pe FC Viitorul, în etapa 21 din Liga 1. Soiledis a deschis scorul, în minutul 22, cu o lovitură de cap, după ce Florinel Coman a trimis foarte bine balonul din corner. Coman a marcat, pentru 2-0, în minutul 45+1, șutând din interiorul careului. Moruțan a oferit pasa decisivă, transmite Mediafax.

Echipele utilizate:

FC Viitorul: Căbuz – Boboc, Mladen, Ghiță, de Nooijer – Ciobanu, Artean (Iacob 30), Houri – Matei (Munteanu 46) – Rivaldinho (Pitu 77), Iancu
FCSB: Bălgrădean – Panțîru (Cristea 46), Soiledis, Planic, Crețu – Moruțan, Nedelcu (Filip 77), Popescu – Coman, Tănase, Man (Popa 85)

În clasamentul din Liga 1, FCSB se află pe locul 4, cu 36 de puncte, iar FC Viitorul ocupă locul 5, cu 35 de puncte.