FC Vaslui, din nou lider, 3-1 cu Victoria Brăneşti

FC Vaslui a câştigat, azi, în deplasare, la Chiajna, scor 3-1 (1-1), în faţa echipei Victoria Brăneşti.

Golurile au fost înscrise de Wesley 3, Cânu 64 şi Adailton 87, pentru vasluieni, respectiv Popa 12, pentru gazde.

Partida a fost echilibrată până în momentul introducerii pe teren a brazilianului Adailton, în minutul 64. În afara suberbului gol marcat, fotbalistul a trimis balonul în „transversala” porţii ilfovenilor, în minutul 90+2.

FC Vaslui a urcat pe primul loc, cu 57 de puncte, cel puţin până la ora disputării meciului FC Timişoara – FC Braşov, care începe astăzi, la 21.30. Victoria Brăneşti rămâne pe poziţia a 16-a, cu 22 de puncte.