FC Barcelona redevine lider în La Liga. Ce surprize au reușit Espanyol și Mallorca
Autor: Neagoe Narcis-Florentin
FC Barcelona a revenit pe primul loc din La Liga, după ce a învins Granada cu 1-0.

FC Barcelona s-a întors pe primul loc din La Liga, după ce a învins Granada cu 1-0, în primul meci sub conducerea lui Quique Setien, conform Agerpres.

Barcelona cea obișnuită

Lionel Messi a înscris unicul gol al partidei, în minutul 76, într-o fază excepțională creată de pasele din prima ale lui Anotine Griezmann și Arturo Vidal. Oaspeții rămăseseră anterior în zece, după ce German Sanchez a fost eliminat în minutul 70.

Barca și Real Madrid, care a câștigat meciul cu Sevilla cu 2-1, rămân în continuare la egalitate de puncte.

Surprize în La Liga

Espanyol a surprins cu victoria de la Villareal, cu 2-1, după reușitele lui David Lopez și Raul de Tomas.

Mallorca a reușit și ea o surpriză, după un 4-1 zdrobitor în fața liliecilor de la Valencia, care au evoluat a doua repriză în zece oameni.