![Regele Mihai Regele Mihai](https://media.dcnews.ro/image/201711/w670/regele_mihai_16057200.jpg)
"Rugăciune și parastas pentru Regele Mihai I", au anunțat membri Familiei Regale, pe pagina de Facebook.
"Majestatea Sa Margareta Custodele Coroanei și Alteța Sa Regală Principele Radu, alături de Alteța Sa Regală Principesa Sofia, vor lua parte sâmbătă, 23 noiembrie 2019, la Curtea de Argeș, la ora 12, la parastasul Regelui Mihai I al României, la împlinirea a doi ani de la trecerea la Domnul.
Serviciul religios va avea loc la mormântul Regelui Mihai I, în pridvorul Noii Catedrale Arhiepiscopale și Regale. Rugăciunea de la mormânt se va desfășura privat, doar în prezența Familiei Regale.
Toți cei care doresc să ia parte la acest eveniment sunt bineveniți. Accesul publicului va fi permis în fața Noii Catedrale de la Curtea de Argeș, iar după ceremonie, în Pridvor, unde vor putea fi depuse flori la mormânt, au mai adăugat.
În postarea Familiei Regale este prezentă fotografia unui portret al Regelui Mihai I, realizat în ulei de pictorului Vadim Crețu, de Crăciun, în anul 2018.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video