Europa League: Steaua a făcut egal cu FC Copenhaga, scor 1-1
Autor: DCNews Team
rusescu
rusescu

Steaua București a făcut egal, scor 1-1, cu echipa daneză FC Copenhaga și s-a calificat în primăvara europeană.

Golul Stelei a fost marcat de Raul Rusescu, în minutul 73, cu un șut puternic de la 25 de metri.

Vetokele a egalat pentru FC Copenhaga în minutul 87.

În minutul 48 Steaua a rămas în inferioritate numerică, după ce Cristi Tănase a văzut al doilea galben.

COPENHAGA: Christensen - Jacobsen, Sigurdsson, Stadsgaard, Bengtsson - Gislason, Claudemir, Kristensen, Delaney - Jorgensen, Cornelius

STEAUA: Tătăruşanu - Chipciu, Gardoş, Chiricheş, Latovlevici - Bourceanu, Pintilii - Ad. Popa, Rusescu, Tănase - Nikolic

În celălalt meci al grupei VfB Stuttgart a pierdut partida cu Molde FK, scor 0-1.