![](https://media.dcnews.ro/image/201704/w670/basescu_90953100.jpeg)
În sensul celor spuse la adresa lui Traian Băsescu, Decebal Traian Remeș a dat ca exemplu viteza medie a trenurilor din România, care este cea mai mică din întreaga Europă. Referirea a fost făcută în contextul în care Traian Băsescu a ocupat și funcția de ministru al Transporturilor.
"Eu nu știu decât locuri prin care a trecut Băsescu, iar după el a rămas ca și după un cutremur catastrofal, ca după un tsunami. Acum, cică el își apără mandatele. E vorba de întreaga societate din România, care a avut de suferit. Traian Băsescu, prin mandatele lui ne-a gâtuit, ne-a omorât, ne-a îngropat pe unii, deși viețuim. Nouă ne-a distrus viitorul, nu câțiva ani. Eu n-am fost distrus pentru un an de zile cât am stat în pușcărie, nici pentru șapte ani cât a durat procesul. Eu am fost distrus pentru câtă viață mi-a mai îngăduit Dumnezeu să am din momentul în care madame Rodica Culcer m-a dat pe TVR, a declarat Decebal Traian Remeș la Antena 3, la emisiunea Subiectiv, moderată de Răzvan Dumitrescu.
[citeste si]
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video