![](https://media.dcnews.ro/image/202305/w670/autobuz-2_65652100.jpg)
„Copii cu vârste între 6 și 16 ani, sprijiniți de artiști plastici, au pictat vagonul cu elemente specifice lumii copilăriei, evidențiind elemente din natură, personaje din povești, versuri din literatura pentru copii și mesaje inspiraționale.
La acest demers s-au alăturat regizoarea și scriitoarea Chris Simion, studenți din partea UnArte și elevi de la Liceul de Arte Plastice “Nicolae Tonitza”, pentru a asigura un rezultat final armonios.
Tramvaiul va avea program de circulație normal, urmând traseul liniei 47. Această călătorie magică va oferi copiilor, dar și celorlalți pasageri, posibilitatea unei experiențe inedite.
Prin această inițiativă, dorim să sărbătorim într-un mod inedit "Ziua Internațională a Copilului" și, în același timp, să încurajăm utilizarea transportului public pentru reducerea poluării, dezvoltarea spiritului civic și stimularea creativității tinerei generații.
Fiți alături de noi în această călătorie specială în care aducem culoarea și bucuria copilăriei pe roți!
#STBSA #AsociațiaElevilorBucureștiIlfov #CulorileCopilăriei #ZiuaInternționalăaCopilului #TransportPublic #București #Creativitate #Sănătate #Educație”, se arată într-un comunicat de presă.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video