![Captură Youtube America's Got Talent Captură Youtube America's Got Talent](https://media.dcnews.ro/image/202301/w670/darius_mabda_americas_got_talent_romania_capt_28091800.jpg)
Copleşit de emoţii încă dinaintea numărului, Darius Mabda a reuşit să ofere o prestaţie excelentă pe scena America's Got Talent. Băiatul de doar 14 ani a mărturisit, de altfel, că este "foarte emoţionat, pentru că este prima dată când sunt în SUA. Sunt mai emoţionat acum, aici, la America's Got Talent All Stars, pentru că este cea mai mare scenă din lume".
Cei trei juraţi, Heidi Klum, Simon Cowell şi Howie Mandell, l-au aplaudat în picioare pe adolescentul din România, iar apoi i-au lăudat prestaţia excelentă.
"Eşti incredibil. Nu eşti doar dansator, eşti aproape contorsionist. Este incredibil că faci asta de doar şase ani. Cum te-ai apucat de asta?", a întrebat Heidi Klum.
"M-am apucat de dans după ce m-am uitat la America's Got Talent", a răspuns românul, răspuns care i-a surprins pe juraţi.
"Stai un pic? Doar după ce te-ai uitat la mine ai învăţat să dansezi aşa?", a răspuns, amuzat, Howie Mandell.
"Da, eşti incredibil. Absolut minunat. Îmi taie respiraţie să mă uit la tine, nu sunt deloc surprinsă că ai câştigat în România!", a mai spus Heidi Klum.
"Eşti o combinaţie între Nadia Comăneci şi Boris Barîşnikov. Eşti un dansator fantastic, un acrobat, un atlet. Ne-ai arătat o demonstraţie a unuia dintre cele mai impresionante talente din lume şi mă gândesc că fanii au fost daţi pe spate de ceea ce au văzut!", l-a lăudat Howie Mandell.
"Erai atât de emoţionat la început şi când ai început, mă gândeam sincer că am mai văzut asemenea numere. Dar apoi totul s-a schimbat. Am mult respect pentru tine. Ai 14 ani, ai câştigat în România, dar vii aici şi concurezi cu unii dintre cei mai buni. Cred, însă, că după prestaţia asta, ai o şansă mare", a concluzionat Simon Cowell.
Darius Mabda este din Oradea, dar studiază la o școală de coregrafie din Cluj.
Acesta a povestit că locuieşte într-un internat din Cluj-Napoca, fiind elev la Liceul "Octavian Stroia". Părinţii au rămas în Oradea, unde mama lucrează ca secretară la o firmă de construcţii, iar tatăl său este pensionar, după ce a lucrat în poliţie. CITEŞTE AICI MAI MULTE
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
Citește articolele cu aceleași etichete:
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video