![](https://media.dcnews.ro/image/201412/w670/tnr_800x800_45723_cristiana_anghel_pc_41681300_14107500.jpg)
"De sărbători am observat că se întâmplă lucrul acesta. Nouă nu ni s-a spus decât că este foarte bine pentru instituțiile de apărare ale țării. În ultima seară spre ultima zi nu mi-am făcut temele. Noi din Senat am avut încredere în comisia care și-a dat acordul. Este o problemă la felul cum se lucrează. Nu e normal să lucrăm în plen numai două zile, e normal să se discute fiecare lege, să avem amendamentele cu o zi înainte. Eu nu primesc decât un rezumat, o frază pentru fiecare lucru. Fiecare grup are alt rezumat față de alt grup. Am fost și atacată de unii pe conturi de Facebook. Ar trebui să apreciați că am avut curajul să recunosc de lucru acesta. Voi încecrca să nu se mai întâmple lucrul acesta. Lucrul rău s-a întâmplat și trebuie modificat", a declarat Cristiana Anghel.
"Am promis că la 1 februarie voi face un amendament pentru art 17, pentru modificarea sa. Nu pot să-l critic pe Tăriceanu cât timp am făcut o prostie. Accept criticile oamenilor că sunt vinovată, dar nu îmi permit să îmi judec colegii. A doua zi am discutat în plenul comun cu o parte din colegi. Și ei erau supărați că nu au știut. Nici măcar nu știam că o să fie acel plen. Era ultima zi. S-a discutat despre legea aceasta în septembrie. Dacă îmi făceam temele seara, a doua zi mă duceam, ridicam problema și puneam un semn de întrebare și celorlalți colegi", a explicat senatoarea PC.
"Eu îmi fac probleme pentru mine. Lucruri de genul acesta se întâmplă în toate parlamentele lumii. Întotdeauna am votat cum am crezut că e mai bine pentru cătățean. Nu am știut ce am votat, nu am vrut răul cetățenilor", a mai spus Cristiana Anghel.
Legea securității cibernetice a trecut tacit la Camera Deputaților și a fost votată cu unanimitate de voturi la Senat. Acum, este atacată de PNL la CCR.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video