![Sursa foto: Agerpres Sursa foto: Agerpres](https://media.dcnews.ro/image/202007/w670/cristi-borcea-2_28708900.jpeg)
Cristi Borcea consideră că o nouă arenă în Ștefan cel Mare va aduce și investitori dispuși să bage bani la club.
"Ca să o duci pe Dinamo acolo sus îți trebuie un stadion. Când o să se termine stadionul, atunci Dinamo o să fie cea mai puternică echipă din România. Pe Dinamo o susțin și va fi susținută puternic. Am prieteni și oameni care vor să susțină Dinamo, dar când se va face stadionul.
Când vor începe să pună buldozerele, atunci se va creiona un Dinamo frumos. Fără infrastructură, fără emulație, nu există nimic. E cel mai urât și cel mai vechi stadion din România. Priviți la Craiova, la Rapid, la Sibiu. Unde se investește în stadioane, proiectul arată frumos", a spus Cristi Borcea, potrivit Prosport.
Cristi Borcea a rămas cunoscut în folclorul fotbalului românesc cu sintagma „Lăsați-ne să ne pregătim de Champions League!”, rostită după ce Dinamo a câștigat titlul în 2002.
Arc peste timp, la 21 de ani distanță, Dinamo nu a văzut încă grupele Ligii Campionilor. Mai mult, a și retrogradat în Liga a 2-a, la finalul stagiunii trecute, pentru prima dată în istoria sa. De asemenea, problemele financiare se țin lanț pentru formația bucureșteană.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video