”Mâine este un fel de ziua Z, dar nu pentru Liviu Dragnea. Treburile cu Tel Drum se tot discută de atâția ani. În presă s-a scris de mult timp despre aceste afaceri în care au fost angrenați nu doar baroni PSD. Audierea va avea niște consecințe acute. Mâine vom avea cunoștință publică a unor fapte, sume, trasee financiare, posibilități de a folosi instituțiile de la nivel central sau județean în folosul propriu al apropiaților, al familiei etc. Acest lucru nu mai poat fi tratat doar printr-o victimizare. Vor trebui să se discute și situațiile acelea... vom afla despre mulți bani, multe acte și influențe”, a subliniat Cozmin Gușă.
Consultantul politic atrage atenția că ceea ce vom afla după audierile DNA va declanța un război accelerat din partea lui Dragnea și Tăriceanu și a unora din partid care sunt în această tabără.
”Prima țintă a lui Dragnea și a alor săi va fi presa, mass-media independentă care-i încurcă foarte rău. La noi, la TV și pe site se vorbește liber, lumea se exprimă pro- și contra-. Trebuie prezentat un balaur, care nu știm cine e, care vrea să se răzbune pe Dragnea și ai săi. Populația este dependentă de un anumit fel de dezbatere, este îndobitocită din punct de vedere politic”, a evidențiat Cozmin Gușă, la Realitatea TV.
[citeste si]
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video