![](https://media.dcnews.ro/image/201911/w670/cosmin_contra_antrenament_frf_48225600.jpg)
”Nu mă interesează ce a spus Budescu. Nu mă interesează declarațiile jucătorilor. Nu am ce să vorbesc”, a declarat fostul selecționer, Cosmin Contra, potrivit ProSport.
Constantin Budescu a anunțat, sâmbătă, după meciul dintre Astra Giurgiu și FCSB, scor 3-1, că nu va mai juca la echipa națională, după ce selecționerul Contra l-a convocat, însă l-a lăsat pe banca de rezerve: ”Nu vreau să comentez, vreau să fie singura întrebare legată de naţională. Pot doar să spun că nu o să mai vedeţi pe la Mogoşoaia. Nu mă retrag. Nu e vorba de retragere, pentru că eu am trei-patru meciuri la echipa naţională. În mare proporţie, nu cred că o să mai merg acolo. Nu vreau să mai vorbesc despre acest lucru".
Dani Coman, preşedintele clubului Astra Giurgiu, crede că mijlocaşul Constantin Budescu se va răzgândi în ceea ce priveşe anunţul făcut sâmbătă seară. "Este normal ca Budi (n.r. - Budescu) să fie supărat după ce nu a jucat niciun minut la naţională. Însă nu se pune problema ca el să se retragă de la naţională. A vorbit la nervi, dar a vorbit şi după euforia victoriei cu FCSB. Nu am discutat sub nicio formă cu Cosmin Contra despre situaţia lui Budescu", a spus Coman pentru ProSport.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video