Conference League, rezultatele serii
Autor: Florin Răvdan | Publicat pe: 09 aug 2022, 23:37
WhatsApp
Fotografie de la Juan Salamanca, Pexels
Iată rezultatele meciurilor de marţi din Conference League. 

Wolfsberger AC şi Viborg FF s-au calificat în play-off-ul Europa Conference League la fotbal, după ce au obţinut victorii în deplasare, marţi seara, în manşa secundă din turul al treilea preliminar.

Wolfsberger AC a surclasat echipa malteză Gzira United cu 4-0, după ce în Austria scorul fusese egal, 0-0. Următoarea sa adversară va fi Molde FK sau Kisvarda FC.

Viborg FF s-a impus în Feroe, 2-1 cu B36 Torshavn, după 3-0 în meciul de pe teren propriu. Danezii vor avea un adversar foarte dificil în drumul către grupe, echipa engleză West Ham United, scrie Agerpres.

Rezultatele de marţi:

Gzira United (Malta) - (+) Wolfsberger AC (Austria) 0-4 (în prima manşă 0-0)

B36 Torshavn (Feroe) - (+) Viborg FF (Danemarca) 1-2 (în prima manşă 0-3)

Miercuri va avea loc meciul Vitoria Guimaraes (Portugalia) - Hajduk Split (Croaţia) (în prima manşă 1-3).

Joi sunt programate partidele:

Kîzîljar Petropavlovsk (Kazahstan) - APOEL Nicosia (Cipru) (în prima manşă 0-1)

G Ad:

Tobol Kostanai (Kazahstan) - NK Zrinjski Mostar (Bosnia-Herţegovina) (în prima manşă 0-1)

Rakow Czestochowa (Polonia) - Spartak Trnava (Slovacia) (în prima manşă 2-0)

CFR Cluj (România) - Şahtior Soligorsk (Belarus) (în prima manşă 0-0)

FC Basel (Elveţia) - Broendby IF (Danemarca) (în prima manşă 0-1)

Hapoel Beer Sheva (Israel) - FC Lugano (Elveţia) (în prima manşă 2-0)

FC Twente Enschede (Olanda) - Cukaricki (Serbia) (în prima manşă 3-1)

Konyaspor (Turcia) - FC Vaduz (Liechtenstein) (în prima manşă 1-1)

Djurgaardens IF (Suedia) - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (România) (în prima manşă 3-1)

Petrocub-Hînceşti (R. Moldova) - Fehervar (Ungaria) (în prima manşă 0-5)

Royal Antwerp (Belgia) - Lillestroem SK (Norvegia) (în prima manşă 3-1)

FCSB (România) - DAC Dunajska Streda (Slovacia) (în prima manşă 1-0)

Universitatea Craiova (România) - Zaria Lugansk (Ucraina) (în prima manşă 0-1)

Panathinaikos Atena (Grecia) - Slavia Praga (Cehia) (în prima manşă 0-2)

Istanbul Başakşehir (Turcia) - Breidablik (Islanda) (în prima manşă 3-1)

Hibernians (Malta) - FK RFS (Letonia) (în prima manşă 1-1)

KI Klaksvik (Feroe) - Ballkani (Kosovo) (în prima manşă 2-3)

Shkendija 79 (Macedonia de Nord) - AIK Solna (Suedia) (în prima manşă 1-1)

Sligo Rovers (Irlanda) - Viking Stavanger (Norvegia) (în prima manşă 1-5)

Anderlecht Bruxelles (Belgia) - Paide Linnameeskond (Estonia) (în prima manşă 2-0)

Aris Salonic (Grecia) - Maccabi Tel-Aviv (Israel) (în prima manşă 0-2)

Levski Sofia (Bulgaria) - Hamrun Spartans (Malta) (în prima manşă 1-0)

Lech Poznan (Polonia) - Vikingur Reykjavik (Islanda) (în prima manşă 0-1)

Rapid Viena (Austria) - Neftci Baku (Azerbaidjan) (în prima manşă 1-2)

St. Patrick's (Irlanda) - ŢSKA Sofia (Bulgaria) (în prima manşă 1-0)

Young Boys Berna (Elveţia) - KuPS Kuopio (Finlanda) (în prima manşă 2-0)

AZ Alkmaar (Olanda) - Dundee United (Scoţia) (în prima manşă 0-1)

Gil Vicente (Portugalia) - Riga FC (Letonia) (în prima manşă 1-1)

Kisvarda Master Good (Ungaria) - Molde FK (Norvegia) (în prima manşă 0-3)

Echipele precedate de semnul (+) s-au calificat în play-off-ul competiţiei.

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

WhatsApp
Iti place noua modalitate de votare pe dcnews.ro?
Crossuri parteneri
DCBusiness.ro
DCBusiness.ro
DCMedical.ro
DCMedical.ro
StiriDiaspora.ro
StiriDiaspora.ro
DefenseRomania.ro
DefenseRomania.ro
Spectacola.ro
Spectacola.ro
Astrosens.ro
Astrosens.ro