![](https://media.dcnews.ro/image/202103/w670/platforma-de-donatii-pentru-pictarea-catedralei-nationale--ciutacu--m-as-bucura-sa-prinda-si-sa-fie-un-succes-financiar_12028000.jpg)
După ce a ajuns celebru, a înțeles că lucrul acesta are și o parte proastă. De ce? Pentru că familia sa a avut de suferit. Jurnalistul spunea că Mana, soția sa, a rămas fără slujbă din cauza lui. De asemenea, copilul lor a fost agresat. Mașina Manei a fost vandalizată. Victor Ciutacu mai spunea că Mana avea toate calitățile să fie ea vedeta familiei, dar a preferat să rămână în umbră.
Întrebat dacă merită sacrificiul soției, Victor Ciutacu a zis:
„Sper că da. Sper ca vreodată să mă pot revanșa față de ea și față de Vlad, fiul meu, pentru tot răul pe care i l-am făcut - voluntar sau involuntar. Oamenii aceștia au avut mai mult de suferit decât să fi avut beneficii de pe urma mea. Soția mea și-a pierdut, de două ori, locul de muncă. De atunci, a decis să o ia pe calea antreprenoriatului. Soția mea chiar este un profesionist în ceea ce face. De fiecare dată, eu călcam pe greblă și pe ea o lovea. Ce este prea mult este prea mult. Ajunge. Mai bine așa”.
„Ce nu voi accepta niciodată este următorul lucru: să te răzbuni pe cineva prin familia lui, prin ce îi este lui mai drag. Totul până la familie! În momentul în care fiul meu a fost agresat, am fost în stare să pun mâna pe telefon și să-l sun pe temutul general Coldea - în funcție atunci - și i-am spus atât: „Dacă au făcut-o ai tăi, te omor cu mâna mea!” Asta am fost în stare să fac pentru copilul meu la vremea respectivă. Eram în stare să generez un scandal național”, a zis jurnalistul Victor Ciutacu la Kanal D, în emisiunea „40 de întrebări cu Denise Rifai”.
VEZI ȘI: Ciutacu, despre Ciolacu: O să spun ceva ce o să-mi atragă mulți scuipați:
VEZI ȘI: Ciutacu a avut zece locuri de muncă. A lucrat la două ministere / video:
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video