![Sursa: Agerpres Sursa: Agerpres](https://media.dcnews.ro/image/202303/w670/erling_haaland-manchester_city_ager_79297300.jpg)
Echipa Arsenal a ocupat locul secund și a primit un cec de 172,2 milioane de lire sterline, în timp ce Manchester United a fost recompensată cu 168,3 milioane de lire sterline pentru locul trei. Pe locul patru s-a situat Newcastle United, care a încasat suma de 164,3 milioane de lire sterline.
Un aspect interesant este faptul că echipele Tottenham, Chelsea, West Ham United, Everton și Nottingham Forest au primit sume mai mari decât cluburile care au terminat mai sus în clasament, acest lucru datorându-se numărului mai mare de meciuri televizate.
Chiar și echipa Southampton, care a ocupat ultimul loc în clasament și a retrogradat în Championship, a primit o sumă considerabilă, de 103,6 milioane de lire sterline.
Raportul anual al ligii pentru sezonul 2022-2023 a mai evidențiat prezența spectatorilor la meciuri, cu stadioane ocupate în proporție de 98,7%, o ușoară creștere față de sezonul precedent.
De asemenea, s-a remarcat faptul că 43% dintre participanți aveau vârste cuprinse între 18 și 34 de ani, iar 28% dintre aceștia erau femei, ceea ce indică o diversitate a audienței.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video