Ciclism: Venezueleanul Orluis Aular a câştigat Turul Kumano. Denis Vulcan, locul 17
Ciclistul venezuelean Orluis Aular (Matrix Powertag) a câştigat ediţia 2019 a Turului Kumano (Japonia), desfăşurat pe patru etape în prefectura Mie, în timp ce românul Denis Vulcan s-a clasat pe locul 17.

Aular a fost urmat în clasamentul final de japonezul Atsushi Oka (Utsunomiya Blitzen), la 9 secunde, şi de algerianul Youcef Reguigui (Terengganu Inc. TSG Cycling Team), la 13 secunde, etc.

Vulcan (Giotti Victoria) a terminat pe locul 17, la 6 minute 28 secunde de învingător, iar coechipierul său Emil Dima s-a clasat pe 27, la 13 min 01 sec. Denis Vulcan s-a clasat al doilea în clasamentul la tineret, după neozeelandezul Corbin Strong.