Ciclism: Olandezul Mike Teunissen, învingător în cursa de Patru zile de la Dunkerque
Olandezul Mike Teunissen (Jumbo-Visma), care era lider la general, a câştigat cursa ciclistă de Patru zile de la Dunkerque, fiind urmat în clasamentul final la 24 de secunde de coechipierul său norvegian Amund Grondal Jansen şi la 32 de secunde de belgianul Jens Keukelaire (Lotto Soudal).

Românul Eduard-Michael Grosu (Delko Marseille Provence) s-a clasat pe locul 66, la 19 min 01 sec de învingător. Duminică, în cea de-a 6-a şi ultima etapă, disputată între Roubaix şi Dunkerque (nordul Franţei), victoria a revenit la sprint lui Mike Teunissen, cronometrat pe distanţa de 187,3 km cu timpul de 4h 21 min 42 sec.

El a fost urmat în acelaşi timp de compatriotul şi coechipierul său Dylan Groenewegen şi de belgianul Timothy Dupont (Wanty). Grosu a terminat pe locul 14, în acelaşi timp cu învingătorul.