![loboutin pantofi cenusareasa loboutin pantofi cenusareasa](https://media.dcnews.ro/image/201207/w670/loboutin-pantofi-cenusareasa.jpg)
Christian Louboutin a creat o pereche de pantofi cu totul și cu totul inedită, inspirată de personajul principal al celebrului basm "Cenușăreasa". Frumoasa operă a fost lansată pe 4 iulie, la Paris și a avut un public foarte numeros, din care au făcut parte și creatorii filmului original de desene animate.
Celebrul designer a realizat perechea inedită pentru lansarea din toamnă a noului DVD Disney "Cinderella Diamond Edition". Pantofii pentru prințese păstrează simbolul brandului Louboutin, având aplicată faimoasa talpă roșie.
Ei au fost creați din dantelă albă, cristale Swarovski și aplicații cu fluturi care să o facă pe cea care îi poartă să se simtă într-adevăr precum într-o lume de basm.
“Cenușăreasa nu este numai un personaj iconic când vine vorba despre frumusețe, grație și iubire de poveste, dar și când ne referim la pantofi. Personajul și povestea ei mi-au dictat acest model, totul era scris în paginile si în cuvintele poveștii.”, a declarat designerul Loboutin.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
Citește articolele cu aceleași etichete:
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video