![Chris-Terhes Chris-Terhes](https://media.dcnews.ro/image/201905/w670/chris-terhes_94879000.jpg)
Multumesc tuturor celor care au avut incredere in noi iar in ziua alegerilor europarlamentare au votat pentru echipa PSD.
Multumesc cu aceasta ocazie, de asemenea, fiecarui membru si simpatizant PSD, PNTCD, PER sau celor apolitici care s-au implicat in aceasta campanie pentru a sustine echipa PSD la europarlamentare.
Am avut ocazia in aceasta precampanie si campanie sa intalnesc foarte multi alesi, membri si simpatizanti PSD, si nu pot avea decat cuvinte de lauda, apreciere si stima atat pentru ceea ce au facut in aceasta campanie, cat si pentru ceea ce au facut in comunitatile lor locale pentru a le dezvolta.
Am avut alaturi, de asemenea, membri si simpatizanti PNTCD care s-au implicat in aceasta campanie, spunand ca o fac pentru ca Romania sa fie tratata de la egal al egal in Uniunea Europeana.
Am intalnit si persoane fara apartenenta politica care s-au implicat in campanie pentru echipa PSD, deoarece au crezut ca aceasta poate reprezenta cel mai bine interesele Romaniei in Parlamentul European.
Tuturor celor care mi-ati fost alaturi, v-ati implicat in campanie, ati sustinut si votat echipa PSD, va multumesc!
Dragi colegi, prieteni, sustinatori si simpatizanti, tinem aproape si continuam lupta pentru Romania si romani!
Ii felicit si pe cei care au castigat aceste alegeri. Acestora, insa, le spun doar ca minciuna, dezinformarea si ura pe care au sadit-o si promovat-o in societatea romaneasca se va intoarce contra lor asemenea unui bumerang. Istoria a demonstrat ca nimic cladit pe ura nu dainuie.
Nu in ultimul rand, transmit o multumire speciala echipei PSD Salaj, alaturi de care am fost mai mult in aceasta perioada, si unde am intalnit oameni de foarte mare valoare, care au facut enorm pentru judetul Salaj.
In ceea ce ma priveste, asa cum am spus in campanie, ma voi lupta din Parlamentul European pentru ca Romania sa fie puternica si respectata intr-o Uniune Europeana ce trebuie sa isi apere si promoveze valorile fondatoare: libertate, egalitate in drepturi, democratie, respectarea drepturilor fundamentale ale omului si stat de drept. a fost mesajul lui Chris Terhes.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
Citește articolele cu aceleași etichete:
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video