Chelsea - Real Madrid, scor final: Chelsea merge în FINALA Ligii Campionilor, după reușita Manchester City
Autor: Irina Constantin
Chelsea este favorită în fața Real Madrid pentru finala Champions League, dar meciul decisiv are loc în această seară, de la ora 22:00.

Chelsea - Real Madrid, LIVE SCORE: 2 - 0, scor final

GOL în minutul 85! Christian Pulisic oferă mingea pe tavă lui Mason Mount (Chelsea), care înscrie din apropiere cu o finalizare simplă. Este 2 - 0 pentru Chelsea.

A început a doua repriză, iar șansele sunt uriașe ca două echipe britanice să ajungă în finala Champions League.

GOL în minutul 28, înscris de Timo Werner. 1 - 0 pentru CHELSEA. Timo Werner (Chelsea) ajunge la mingea respinsă şi trimite o lovitură cu capul în poartă.

Dacă scorul rămâne așa, Chelsea merge în FINALA UEFA Champions League.

Chelsea este favorită înainte de returul de pe Stamford Bridge cu Real, după golul înscris în deplasare la Madrid (1-1). Londonezii vânează un rezultat care să le asigure calificarea în finala Champions League.

În urmă cu o zi, Manchester City și-a asigurat calificarea în finala Ligii Campionilor pentru prima oară în istorie, după ce a trecut de PSG cu 4-1 la general.

Manchester City, prima finalistă din UEFA Champions League, după victoria în fața PSG

Chelsea - Real Madrid, echipele de start:

Chelsea: Mendy - Christensen, Thiago Silva, Rudiger - Azpilicueta, Jorginho, Kante, Chilwell - Mount, Werner, Havertz.

Real Madrid: Courtois - Nacho, Militao, Ramos, Mendy - Modric, Casemiro, Kroos - Vinicius, Hazard, Benzema.