Chelsea - Liverpool, confruntare DECISĂ în 4 minute. VEZI golurile INCREDIBILE - VIDEO
Autor: Andrei Itu
Echipa FC Liverpool, deţinătoarea titlului din Premier League, s-a confruntat cu Chelsea Londra, într-un meci din etapa a 2-a a campionatului Angliei.

Liverpool s-a impus cu scorul de 2-0. Internaţionalul senegalez Sadio Mane a marcat ambele goluri ale 'cormoranilor', în minutele 50 şi 54. Internaţionalul spaniol Thiago Alcantara, câştigător al Ligii Campionilor cu Bayern Munchen luna trecută, şi-a făcut cu această ocazie debutul la Liverpool, fiind introdus în joc în debutul reprizei secunde.

Elevii antrenorului Juergen Klopp au obţinut a doua lor victorie de la debutul sezonului, după ce în prima etapă s-au impus cu 4-3 pe teren propriu în faţa nou promovatei Leeds United.

Într-o altă partidă disputată duminică, Brighton a învins în deplasare, cu 3-0, formaţia Newcastle United, graţie reuşitelor lui Neal Maupay (4 - penalty, 7) şi Aaron Connolly (83).