Autor: Andrei Itu | Categorie: Sport
 Foto Pexels
Foto Pexels
Chelsea Londra a anunțat duminică despărțirea de antrenorul Graham Potter.

'Graham a acceptat să lucreze cu noi într-un moment complicat, asigurând o perioadă de tranziție. Alături de el am ajuns în sferturile de finală din Liga Campionilor. Îi urăm mult succes în viitor', au transmis cei de la Chelsea.

Gruparea londoneză a anunțat și antrenorul interimar. Este vorba despre spaniolul Bruno Saltor (42 de ani). Acesta a fost în staff-ul lui Potter până în acest moment.

Amintim faptul că Chelsea a fost învinsă acasă de Aston Villa, sâmbătă seara, scor 0-2, într-un meci din etapa a 29-a din Premier League.

Aston Villa a înscris câte un gol pe repriză, primul prin Ollie Watkins, în minutul 18, iar al doilea în minutul 56, prin John McGinn.

Aston Villa este pe locul 9, cu 41 de puncte, iar Chelsea se află pe poziţia a 11-a, cu 38 de puncte.

VIDEO

Youtube video image

Chelsea urmează să aibă un program greu în luna aprilie, dueluri cu Liverpool și Wolverhampton în campionat, apoi „dubla” cu Real Madrid din sferturile Ligii Campionilor.