Chelsea-Burnley, rezultat. Surpriză în Anglia
Autor: Bogdan Bolojan
Surpriza etapei din Premier League s-a consemnat pe terenul celor de la Burnley, acolo unde Chelsea, lidera clasamentului a reușit doar un egal.

Chelsea Londra, care conduce autoritar campionatul englez, s-a împiedicat pe terenul mult mai modestei Burnley, acolo unde a reușit doar un rezultat de egalitate 1-1.

Meciul a început bine pentru echipa condusă de pe margine de Antonio Conte, scorul fiind deschis de fostul jucător al Barcelonei, în minutul 7.

Chelsea nu avea să rămână foarte mult în avantaj, Burnley revenind rapid în joc, prin golul lui Brady din minutul 24.

Până la finalul meciului tabela a rămas " înghețată", meciul terminându-se la egalitate.

Chelsea se află în continuare pe primul loc în Premier League, cu 60 de puncte și un avans de zece puncte față de următoarele clasate, Tottenham și Arsenal.