![](https://media.dcnews.ro/image/202405/w670/pnl_50512400.jpg)
Candidatul PNL la Primăria Municipiului Focșani s-a ales cu o plângere la Consiliul Național pentru Combaterea Discriminării după ce le-a făcut pe angajatele din Primăria Municipiului Focșani ”fufe” ceea ce, conform DEX On-line înseamnă ”plevușcă, femeie ușoară, neserioasă”.
S-a întâmplat duminică, 26 mai 2024, în Piața Moldovei din Focșani când liberalul și echipa sa de consultanți venită din Constanța s-au certat cu echipele de campanie ale candidatului PSD, actualul Primar Cristi Valentin Misăilă.
”Ați angajat toate fufele în Primărie!”, i-a spus liberalul lui Misăilă.
Isprava a fost înregistrată de mai mulți cetățeni care se aflau în Piața Moldovei, la cumpărături, iar înregistrările în care liberalul le face ”fufe” pe femei au fost postate în social media de către Administratorul Public al Municipiului Focșani, Cristina Stoica cu mesajul ”Eleganță, rafinament, considerație!”
Administratorul Public al Municipiului Focșani, Cristina Stoica a declarat că a formulat o plângere la Consiliul Național pentru Combaterea Discriminării împotriva candidatului liberal la Primăria Municipiului Focșani.
”Cred că toate doamnele din Focșani ar trebui să se simtă lezate de un astfel de comportament suburban! Dacă vrem să trăim într-o societate normală nu putem ignora astfel de comportamente deviante! Este revoltător și jignitor!”, a spus Cristina Stoica.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video