![Sursa foto: Facebook Valentina Pelinel Page Sursa foto: Facebook Valentina Pelinel Page](https://media.dcnews.ro/image/202406/w670/borcea--teancuri-de-bani-in-loc-de-carti--in-biblioteca-cand-a-deschis-si-a-vazut--a-fugit-din-casa_07891100.jpg)
"Eu eram cu Țălnar toată ziua și am mai fost la câteva mese când era președinte la FC Național. În ’94, m-am dus să mă fac arbitru. Țălnar i-a zis asta lui nea Cornel. M-a văzut el cu Dinamo și a zis așa: "Nu are cum. Ăsta face ravagii." Eu, fiind un băiat de bani gata, nu aveam ce să fac cu banii.
Țălnar a venit odată la mine, în ’91. În loc de bibliotecă, aveam bani. Când a deschis și a văzut că în bibliotecă e plin de bani, a fugit din casă. În loc de cărți, era plin de bani. A fugit din casă, a crezut că am spart banca. Erau teancuri de 100 de lei”, a povestit Cristi Borcea pentru Fanatik.
"M-a luat la înjurături"
"Așa i-am făcut și lui nea Cornel, în ’98. M-am mutat în Pantelimon. El a venit cu un tablou cadou. Se așază, își aprinde trabucul și zice: "Unde e biblioteca?". I-am arătat: "Uite, nea Cornel, aici e biblioteca". Nu aveam nicio carte, îți dai seama. M-a luat la înjurături.
Când am venit la Dinamo, văzându-mă așa de nebun și având și bani, m-au pus director de marketing, în ianuarie ’95. În prima ședință au zis: "Facem o societate, dăm, luăm taxele." Și, până la urmă, am făcut. Am ajutat financiar și ușor, ușor…”, a mai povestit fostul acționar și președinte al Dinamo.
"Vreau și eu să mai mergem la un restaurant, dar nu socializează"
Cristi Borcea a mărturisit că a avut o relație strânsă cu Cornel Dinu, deși, azi, abia dacă mai reușesc să comunice.
"Stăteam lângă nea Cornel, din 1995 până în 2000, cred, minim 15-16 ore pe zi. Îl lăsam acasă și îl luam. Acum asta e cea mai mare durere a mea. Nu știu ce să fac. Vorbesc cu el, dar nu iese din casă. Vreau și eu să mai mergem la un restaurant, dar nu socializează.”
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video