![Becali: Budescu a semnat cu FCSB Becali: Budescu a semnat cu FCSB](https://media.dcnews.ro/image/202109/w670/becali--budescu-a-semnat-cu-fcsb_12846700.jpg)
Gigi Becali a anunțat că mijlocașul ofensiv de 32 de ani, care s-a despărțit recent de Damac FC, grupare din Arabia Saudită, s-a înțeles cu FCSB.
'Aproape că ne-am înțeles, dar trebuie să mai dăm și cu pixul. Edi se ocupă de toate. Aveți un pic de răbdare. Budescu ne-a anunțat că acceptă', a declarat Gigi Becali, potrivit Prosport.ro. Ulterior, Becali a confirmat și semnarea contractului.
Gigi Becali l-a convins pe Constantin Budescu să revină la FCSB, oferindu-i un salariu de 20.000 de euro pe lună, și o primă de instalare de 200.000 de euro. Mijlocașul ofensiv va semna cu 'roș-albaștrii' un contract valabil un an, cu opțiune de prelungire pentru încă un sezon.
Constantin Budescu a revenit la echipa lui Becali, după trei ani în care a mai evoluat la Al-Shabab, Astra Giurgiu și FC Damac. În prima perioadă petrecută la FCSB, între iulie 2017 și iulie 2018, Constantin Budescu a jucat 37 de meciuri, reușind 13 goluri și 12 pase decisive. Constantin Budescu ar putea debuta la FCSB chiar duminică, în derby-ul cu eterna rivală Dinamo.
FCSB-ul lui Becali l-a transferat și pe atacantul Claudiu Keşeru
Clubul de fotbal FCSB a anunţat, pe 31 august, pe un site de socializare, transferul atacantului Claudiu Keşeru, cel care a mai evoluat la gruparea roş-albastră în perioada ianuarie 2014 - februarie 2015.
'FCSB anunţă revenirea lui Claudiu Keşeru, care va îmbrăca din nou tricoul roş-albastru, începând de astăzi. Atacantul în vârstă de 34 de ani, care a înscris 28 de goluri şi a reuşit 9 pase de gol în cele 48 de partide jucate pentru FCSB în 2014, a semnat contractul şi se va antrena miercuri sub comanda lui Edward Iordănescu. Clubul nostru îi urează bun venit şi să aibă parte de cât mai multe succese în tricoul roş-albastru', a scris FCSB pe contul oficial de Facebook al echipei, la momentul oficializării transferului.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video