Astra - Maccabi 1-1. Giurgiuvenii sunt eliminați din Europa League
Autor: DCNews Team
Astra Maccabi

Astra Giurgiu a remizat, scor 1-1, în returul cu Maccabi Haifa și a fost eliminată din Europa League, după ce în tur israelienii au câștigat cu 2-0.

Giurgiuvenii au început bine partida, iar în minutul 27 Găman a reaprins speranțele de calificare, năruite în mare măsură după meciul din Israel. Era 1-0 și românii mai aveau nevoie de doar un gol pentru a trimite partida în prelungiri.

Însă în minutul 34 Rayo a înscris din lovitură liberă şi a stabilit scorul final, 1-1.

Fotbaliștii lui Daniel Isăilă nu au mai reușit să marcheze până la final, și cu 1-3 la general, au părăsit Europa League.

Echipele de start:

Astra: S. Lung jr - Bărboianu, Găman, Mureşan, J. Morais - G. Enache, Laban, M. Cristescu, De Amorim - Fatai, Ivanovski.

Rezerve: Coman, R. Dias, Ben Youssef, Yahaya, Seto, Bukari. Antrenor: Daniel Isăilă. Maccabi: Saranov - Meshumar, Cocalici, Keinan, Twatha - Rayo, Boccoli, Katan - Ezra, Abuhazira, Turgeman. Rezerve: Edri, Scheimann, Pylyavskyi, Vered, Golasa, Yadin, Ndlovu. Antrenor: Arik Benado.