Europarlamentarul și purtătorul de cuvânt al PSD, Cătălin Ivan, face apel către liberali să nu facă rău Uniunii Social Liberale. El atrage atenția asupra posibilității unor semnale greșite către electorat și punerea în pericol a unității USL.
Într-un comunicat de presă, Cătălin Ivan a transmis: "Suntem sincer îngrijorați de o serie de atacuri din partea colegilor de alianță care par să escaladeze. Prin unele poziții din ultima perioadă, se dau semnale greșite electoratului și se poate pune în pericol unitatea USL, pentru care am luptat, cu toții, atât de mult timp. Proiectul USL este prea important, iar oamenii și-au pus prea multa speranță în el pentru a fi amenințat în vreun fel. De aceea, facem un apel la colegii liberali din alianță să nu faca rău USL prin declarații publice".
Europarlamentarul PSD a subliniat că "Trebuie să dovedim în continuare că putem fi uniți, ca angajamentul pe termen lung și promisiunea noastră în fața oamenilor sunt mult mai importante decât orice alte nemulțumiri, care pot fi reglate oricând în interiorul USL".
Cătălin Ivan apreciază atitudinea premierului de a nu răspunde public atacurilor.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video