Andrei Ivan, primul gol pentru Rapid Viena
Autor: Mihai Ciobanu
CM 2018
CM 2018
Andrei Ivan a marcat primul său gol pentru echipa austriacă de fotbal Rapid Viena.

Atacantul român Andrei Ivan a marcat primul său gol pentru echipa austriacă de fotbal Rapid Viena, la care s-a transferat în această vară, duminică, în meciul amical câştigat cu scorul de 14-0 (5-0) în faţa selecţionatei Mostviertel.

Ivan, care a jucat doar în prima repriză, a înscris în minutul 32, cu un lob peste portar. Au mai marcat Bolingoli (1), Knasmullner (16, 21), Thurnwald (31), Murg (46, 74), Berisha (53, 77), Malicsek (67, 76, 86), Martic (73, 90).

Rapid a început cu Haas - Thurnwald, M. Hofmann, Muldur, Galvao - Ljubicic, Schwab - Arase, Knasmullner, Bolingoli - Ivan. În repriza secundă au evoluat Haas - Auer, Sonnleitner, Dibon, Potzmann - Martic, Malicsek - Bosnjak, Murg, Kostic - Berisha.